pokládka a realizácia zemných registrov k rekuperačným jednotkám

Už dávno sa pomynuli doby, keď šetrenie energiou bolo považované za stratu času. Energie už budú len drahšie a drahšie, a za komfort budeme musieť platiť stále viac. Rekuperačné systémy sú investíciou, ktorá Vám v budúcnosti ušetrí nemalé sumy. Okrem toho, že dokážu využiť teplo, ktoré je v danom priestore, aj keď vzduch už je vydýchaný. Napojením na zemné registre nám dokážu “prilepšiť” tým, že  využijú energiu a relatívne stabilnú teplotu v pôde, ktorá sa hýbe v hĺbkach cca 1,5 metra kolo 8 až 12° celoročne. Toto teplo sa dá zemným registrom v zime využiť na predohrev čerstvo privádzaného vzduchu a zníženie nákladov na jeho ďalší ohrev na v interiéri požadovaných cca 21°C.

V lete naopak, kým si pustíte do domu vonkajší horúci vzduch, register Vám ho schladí na výrazne nižšiu teplotu. V kombinácii s dobre zatepleným domom a systémom tienenia môžete úplne vylúčiť toľko diskutovanú klimatizáciu a ušetriť jednak nadobúdacie náklady a nemalé náklady na prevádzku.

Čas, kedy máte odliatu základovú dosku a betón úspešne tuhne a zreje je ideálne využiť práve na tieto práce – stavba sa Vám nezastaví a vo chvíli, keď začnú rásť múry domu nebude už okolo základov žiadna jama, ktorá by zhoršovala prístup, manipuláciu s materiálom a hrozila úrazom ľuďom pracujúcim na Vašej stavbe. Oceníte to aj vo chvíli, keď budete okolie domu finálne upravovať a všetka pôda už bude sadnutá a Vaše chodníky a trávniky zostanú rovné.